rusnoparada.sk

RUŠŇOPARÁDA Košice 2013 prebudila Katku

2013               Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) spolu so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR), ZSSK Cargo a  v spolupráci s občianskym združením Detská železnica Košice organizovali akciu „RUŠŇOPARÁDA Košice 2013“ aj v tomto roku. 

               RUŠŇOPARÁDA  Košice 2013 sa konala 20. a 21. apríla 2013 v Rušňovom depe v Košiciach. Keďže si železnice v tom roku pripomínali 165. výročie železníc na Slovensku, organizátori pripravili  bohatý a pestrý program. 

Okrem historických a súčasných lokomotív bolo lákadlom „RUŠŇOPARÁDY Košice 2013“ aj slávnostné predstavenie obnoveného osobného motorového rušňa M 131.1538 z dielne Klubu historických koľajových vozidiel a sprevádzkovanie obnovených vagónov detskej železnice.

Prvýkrát sa deti mohli v depe povoziť aj v zakrytom vagóniku detskej železnice či sledovať prácu rušňovodiča na stanovišti akumulátorového rušňa Samka. Súčasťou programu bolo prebúdzanie parnej mašinky Katky, ktoré má svoju dlhoročnú a obľúbenú tradíciu a ďalší bohatý sprievodný program.

Fotogaléria 2013